Mehndi henna - zīmējumu maģija

ĶERMEŅA APGLEZNOŠANA

SENAS TRADĪCIJAS

Hennas pastu sāka izmantot pirms vairāk nekā pieciem tūkstošiem gadu Pakistānā, Indijā, Āfrikā un Tuvajos Austrumos, pateicoties galvenokārt dzesējošajām īpašībām. Tuksneša iedzīvotājiem henna bija kā glābiņš, kas atvēsināja uzkarsušo ķermeni un neļāva tam apdegt. Kamēr hennas pasta atrodas uz ādas, jūtams vēsums, bet, kad tā sakalst un nobirst, uz ādas paliek rūsganas krāsas nospiedums. Šī hennas īpatnība radīja ideju par ķermeņa apgleznošanas mākslu, kas kļuva īpaši iecienīta Senajā Indijā, bet bija pazīstama arī Senajā Babilonijā, Asīrijā, Mezopotāmijā, Senajā Grieķijā un diženajā Romas impērijā. Hennas zīmējumus jeb Mehndi (hindu valodā – māksla) kļuva par skaistuma un laimes simbolu, taču kalpoja ne tikai kā izsmalcināts rotājums, bet arī kā savdabīgs talismans.

ATKAL MODĒ

Antīkās pasaules tradīcijas nav svešas arī mūsdienu Rietumu kultūrai. Hennas zīmējumi bija populāri deviņdesmitajos gados. Vēsture atkārtojas, un hennas ornamenti uz rokām, kājām, muguras un citām ķermeņa daļām atkal kļūst aktuāli. Pirmkārt, tie labi izskatās un kalpo kā skaists aksesuārs – īpaši vasarā, kad atkailinām rokas, kājas, arī muguru. Otrkārt, hennai piemīt dziedinošas un ezoteriskas īpašības. Ar individuāli piemeklētiem simbolu zīmējumiem iespējams slāpēt negatīvo enerģiju un piesaistīt labvēlīgo.
Henna ir laba alternatīva tetovējumiem. Kur ir garantija, ka zīmējums, ko šodien ietetovē uz sava ķermeņa, patiks un neapniks pēc vairākiem gadiem? To likvidēt ir gandrīz neiespējami. Taču ar hennas zīmējumiem var droši eksperimentēt, jo tie uz ādas turas 7–21 dienas. Zīmējums izdziest pakāpeniski, un labi izskatās arī, kļūstot gaišāks, līdz vienā dienā pilnībā izzūd.

KĀ TOP ZĪMĒJUMS

Tetovējumi tiek zīmēti ar hennas pastu, ko pagatavo no hennas lapu pulvera un vairākām citām vielām. Piemēram, Baiba pulveri sajauc ar svaigi spiestu citrona sulu, melnās tējas vai kafijas, piparu un kanēļa savārījumu, medu un arī ar dabiskām ēteriskām eļļām, kuru smaržas pozitīvi iedarbojas uz ķermeni gan fiziski, gan mentāli. Hennas pasta tiek ielikta konusiņā, no kuras kā konditorejas krēms tiek spiesta laukā, uz ķermeņa zīmējot izvēlētos ornamentus. Tai jāļauj nožūt. Jo vēlāk pastu noņemsi no ķermeņa, jo spilgtāks un noturīgāks būs zīmējums. Arī pats process ir meditatīvs un relaksējošs.

IEGAUMĒ

  • Hennas zīmējumi piestāv visām, neatkarīgi no ādas toņa.
  • Ja uzturies saulē, ņem vērā, ka hennas zīmējums neiesauļojas. Kad hennas krāsa noies, uz ādas paliks neiesauļots raksts.
  • Ja vēlies noturīgāku hennas zīmējumu, hennas pastu uz ādas vari atstāt uz nakti. Pirms tam apzīmēto ķermeņa daļu ietin, izmantojot medicīniskos plāksterus vai elastīgo saiti. Ietīšana palīdz uzturēt siltumu zīmējuma vietā un tādējādi ļauj iegūt tumšāku toni.
  • Zīmējuma krāsas tonis atkarīgs no ādas tipa – jo sausāka āda, jo ilgāk turas zīmējums un tonis ir tumšāks.
  • Pirmajās 12 stundās pēc hennas pastas noņemšanas jācenšas izvairīties no saskarsmes ar ūdeni, jo tas var pārtraukt oksidēšanās procesu un zīmējums var nekļūt tumšāks.
  • Pirms peldēšanās vai iešanas vannā iesmērē hennas zīmējumu ar eļļu, lai pasargātu to no ūdens. Der olīveļļa, kukurūzu, rapšu, kā arī citas dabiskas augu eļļas.
  • Hennas zīmējumu balina sadzīves ķīmija, hlors, karstā joga, ādas skrubēšana un pīlings.
ZĪMĒJUMU SKAIDROJUMS UN SIMBOLI
Spāres – atdzimšana
Zivis – sievietes acis, gaišums
Skorpions – mīlestība
Ziedi – prieks un laime
Vīnogulāji un lapas – mūžība, neatlaidība
Čūska – dzīšanās pēc prāta skaidrības
Lotosa zieds – dvēseles atmošanās, elegance, skaistums, radošums, juteklība un sievišķība
Saule, mēness un zvaigznes – dziļa mīlestība starp vīrieti un sievieti
Acs – aizsargā pret ļaunu aci
Pumpurs – simbolizē jaunu dzīvību, jaunu dzīvi, arī auglību un prieku
Zigzags – apzīmē lietu, kas simbolizē auglību, pārpilnību un pārticību
Kvadrāts – pasargā no slimībām, dziedē